wz
Historie

Počátek tradice country bálů v Poličce se datuje k roku 1996. V tomto období se sešlo pár nadšenců nejen z řad poličských skautů a začali nacvičovat na každý country bál jednoduché country tance. Tancování se nám zalíbilo, scházeli jsme se i mimo nácviky na country bály. Začali jsme dělat předtančení i na plesech a různých společenských i soukromých akcích. Přidali se i další zájemci z řad mládeže, ale i střední generace.Současnost

V současné době má naše skupina mnohem bohatší repertoár. Máme nejen vlastní tradiční country choreografii, která je synonymem westernové klasiky, ale oblíbenější se stává Line Dancing. Line Dance je v současnosti nejoblíbenější formou sólového tanečního projevu mezi příznivci western dancingu po celém světě. Jeho hlavní předností je absolutní nezávislost a možnost kulturního a pohybového vyžití při kooperaci s moderní hudbou. Vzhledem k povaze tance není nutno mít tanečního partnera. Line Dance můžeme stručně charakterizovat těmito přívlastky: Snižuje stres, Pohybem redukujete hladinu cholesterolu, Přidá energie, Zlepší kondici, Je přátelský a společenský, Nepotřebujete partnera, Bez věkových či jakýkoliv jiných omezení. K našim dovednostem patří i klasické a latinsko-americké tance.


Naše dovednosti předvádíme po širokém okolí a dle zájmu pořadatelů též zapojujeme diváky do výuky jednoduchých country tanců. Zveme mezi nás další nadšence a zájemce, kteří mají rádi pohyb a nejen společenský tanec.